Na kursie Emaus doświadczyłam, że Słowo Boże jest dla mnie najcenniejszą perłą. Pragnę zgłębiać jego piękno i słowo wprowadzać w czyn. Odkryłam, że Słowem Bożym można się karmić, że jest to żywe Słowo, które  przynosi odpowiedź na moje pytania i wątpliwości. Jest wciąż aktualne! Odkryłam, że studiując i rozważając Pismo Święte – sam Bóg do mnie mówi, rozświetla mi drogę – „jest lampą dla moich stóp i światłem drogi mej”.

Hania

 

Przyznaję, że Słowo Boże w Piśmie Świętym jest w moim życiu, choć dotąd było czytane bardzo rzadko. Kocham Jezusa, dlatego chcę, aby Słowo Boże stało się od dziś nieodłączną częścią mojego życia, ale wiem, że przede mną jeszcze bardzo długa droga, wierzę jednak, że Bóg to wszystko prowadzi.

Adam

 

Słowo Boże jest dla mnie „lampą” i „światłem”. Pomaga podejmować ważne decyzje, dodaje otuchy i pozwala patrzeć na różne sprawy z innej, nie typowo ludzkiej perspektywy. Na kursie odkryłam, ze Słowo jest żywe. Chciałabym jeszcze uwierzyć (chociaż aktualnie mam z tym problem), że również skuteczne.

Agata

 

Słowo Boże jest dla mnie drogowskazem w moim życiu, bo zawsze, gdy coś się źle dzieje, to tam znajduję wskazówki dokąd teraz iść. Po kursie odkryłam, że niepotrzebnie zamykam się na ludzi   , bo przez nich, przez ich słowo bardzo często przemawia Chrystus. Uderzył mnie bardzo jeden z fragmentów, które tam otrzymałam, ponieważ bardzo obrazował moje dzieciństwo.

Ania

 

Słowo Boże jest dla mnie drogowskazem i lampą, która rozświetla drogę. Na kursie odkryłem, że Słowo to najlepszy sposób na poznanie Boga. Teraz chciałbym bardziej kierować się Jego Słowem w moim życiu.

Michał

 

Słowo Boże od dzisiaj jest dla mnie światłem!  Na kursie odkryłam, że byłam jak zgaszona świeca, a Słowo przyszło do mnie, aby mnie ZAPALIĆ! Chwała Ci Panie Jezu za to!

Żaneta

 

Słowo Boże jest dla mnie pokarmem, życiem wiecznym, Słowo Boże jest dla mnie potwierdzeniem, że jest Bóg prawdziwy, że jest żywy. Po Kursie odkryłam, że to, co się dzieje to z natchnienia Ducha Świętego, że wszystko co dzieje się w koło jest realne, prawdziwe. Że każde Słowo działa. Uderzyło mnie to, że przez wczuwanie się w tok kursu doznałam obecności Jezusa. Najbardziej ze wszystkiego uderzyło mnie, że dostałam potwierdzenie w moich wątpliwościach. W moim sercu zapalił się płomień.

Katarzyna

 

Słowo Boże jest dla mnie pokarmem, na nowo odkrytym Jezusem, drogą, pocieszeniem, deską ratunkową, wskazówką. Uderzyło mnie, że Stary Testament jest mi mało znany. Zaskoczyło mnie, jak bardzo może zmienić się człowiek w ciągu 48 godzin.

Tomek

 

Słowo Boże jest dla mnie drogowskazem do Domu Ojca. Jest mapą mojego życia i odpowiedzią na wszystkie pytania. Doświadczyłam prawdziwego Jezusa, który przyszedł do mnie, a nie ja do niego. Ja zostałam wybrana. Doświadczyłam, odczułam Jego miłość, to dla mnie umarł i zmartwychwstał. Bóg w swoim Słowie wskazał mi drogę życia i pokazał mi, że ta wybrana jest właściwa.

Magda

 

Słowo Boże jest dla mnie pokarmem, który pomaga mi w codziennym życiu i prawie każdego dnia się nim karmię. Na kursie uderzyło mnie, jak celnie Słowo trafia w nasze potrzeby, oczekiwania, nadzieje, wystarczy jedynie sięgnąć po Słowo.

Tomasz

 

Słowo Boże jest drogą, którą chcę pójść. U siebie odkryłam duże braki, słabości, niedociągnięcia – dużo pracy przede mną, ale czuję się zmotywowana do niej. Odkryłam, że mozolnie posuwam się do przodu. Zabiorę ze sobą głębokie przeżycia, bijące serce przez cały czas trwania kursu (przyjemne odczucie!), obecność Pana Jezusa w sercu.

Anna

 

Na kursie odkryłem, że Słowo jest Osobą  – Jezusem. Wcześniej nigdy ta prawda do mnie nie dotarła. Uderzyła mnie Eucharystia, to, że Słowo i Ciało to jedno – niezwykłe doświadczenie mocy Słowa – Jezusa i Ciała Jezusa w jednej Eucharystii.

Grzegorz

Share This