Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Miłosiernego zaprasza na kolejną edycję kursów Alpha!

Czy jest w życiu coś więcej?

  • Facebook

 

KURS ALPHA

jest adresowany do każdego, kto chce odkryć prawdziwy sens życia lub zadać jakieś pytanie na temat chrześcijańskiej wiary.
To cykl dziesięciu cotygodniowych spotkań. Składają się z kolacji, wykładu i dyskusji. Obecność na spotkaniach nie wiąże się z żadnymi kosztami. Zapewniamy opiekę nad dziećmi!
Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału. Można to zrobić, zapisując się na stronie Wspólnoty Jezusa Miłosiernego lub dzwoniąc  na podany poniżej odpowiedni numer telefonu.

 

Zaczynamy w drugim tygodniu stycznia.
Spotkania trwają od godz. 19.00 do 21.00.

 

Wybierz punkt i zapisz się na stronie lub zadzwoń na podany numer telefonu. Wszelkie problemy z zapisami i pytania dotyczące kursu można kierować na adres mailowy: wjm.strona@gmail.com

BOGUSZOWICE – spotkania w czwartki (od 11.01) w restauracji GOS – HAN (Rybnik, ul. Jastrzębska 12, obok kopalni Jankowice). Tel. 515 547 739

ZAPISY – LINK

 

WIELOPOLE – spotkania w środy (od 10.01) w restauracji Dzika Róża (Rybnik, ul. Gliwicka 257, nad OSP Golejów). Tel. 608 323 664

ZAPISY – LINK

 

RADOSZOWY – spotkania w czwartki (od 11.01) w Domu Przyjęć Radoszowik (Rydułtowy, ul. św. Jacka 2, w Domu Parafialnym). Tel. 573 957 491

ZAPISY – LINK

 

A jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, zobacz co o kursach Alpha pisze Franek Kucharczak – lider naszej Wspólnoty:

 

– Za darmo? Za darmo to idzie yno w ryja dostać – usłyszałem niedawno. Mowa była o tak zwanym kursie Alpha, który jest za darmo właśnie. I może w nim wziąć udział każdy, kto odczuwa jakikolwiek brak i chce zobaczyć, czy dla niego jest coś więcej. Ale jeśli ktoś uważa, że dla niego już nic nie ma i brak mu nadziei, jeśli jest przekonany, że dobre życie to on już miał, jeśli zniszczył relacje z bliskimi albo jeśli oni zniszczyli jemu, jeśli żyje w oczywistym dla wszystkich grzechu – to ten kurs też jest dla niego. Jeśli ktoś nie umie uwolnić się z nałogów, jeśli ma pretensje (uzasadnione czy nie) do kogokolwiek, włącznie z księdzem, Kościołem, a nawet Bogiem – to ten kurs jest dla niego. A jeżeli ktoś nie ma pretensji do Boga, bo w Niego w ogóle nie wierzy – to i dla niego jest ten kurs. Prawdę powiedziawszy – ten kurs jest dla każdego. Trzeba tylko zaryzykować i zdecydować się wziąć w nim udział. Polega na serii cotygodniowych, około dwugodzinnych, spotkań, najczęściej w restauracji, bo ich elementem jest kolacja, a później kawa plus coś do kawy. Jest też konferencja, a potem można o jej treści porozmawiać – ale jeśli ktoś nie lubi rozmawiać, może tylko posłuchać. Ponieważ, jak wspomniano, wszystko jest za darmo, to warto zadać sobie pytanie: „Co mam do stracenia?”.
Liczne osoby zadały sobie to pytanie, a ponieważ odpowiedź brzmiała: „nic” – trafiły na Alphę. Ci ludzie nie żałują. Wielu z nich może zaświadczyć o tym, że ich życie radykalnie się zmieniło. Ale nie muszą nic specjalnego mówić – to widać. Kiedy człowiek po latach smutku nagle staje się radosny i nie jest to radość przelotna, jeśli nie widzi problemu tam, gdzie widział go nieustannie – to nie trzeba słów. Jeśli po latach rozbicia schodzą się rodziny – to nie trzeba słów. Jeśli ludzie doświadczają uzdrowień, jakich ten świat zaoferować nie może – to i tu nie trzeba słów. A to zaledwie niektóre z prezentów, z jakimi chce przyjść Bóg.
– Co wyście zrobili z tom dziołchom? – zapytała znajoma po tym, jak jej córka wzięła udział w kursie w Rybniku-Kamieniu. – Była kłębkiem nerwów, a teraz nas tu wszystkich zatrajce z radości – dziwiła się.
Tu działa łaska Boża, i każdy organizator kursu Alpha może to potwierdzić. Widocznie Bóg wskazał nam nowy sposób, przez który chce powiedzieć każdemu człowiekowi tę najważniejszą i wciąż świeżą nowinę: „Nie zrezygnowałem z ciebie, kocham Cię i walczę o Ciebie”. Kto nie wierzy – niech sprawdzi. Co mu szkodzi.
Kursy Alpha to rzecz stosunkowo nowa. Na terenie archidiecezji katowickiej organizowane są od kilku lat, a każdego roku ich liczba się podwaja. O jej genezie pisał „Gość Niedzielny” w kilku artykułach – są dostępne w archiwum gosc.pl, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę serwisu hasło „kurs Alpha” (lub: Alfa). Kursy odbywają się z aprobatą Kościoła i są zalecane jako metoda Nowej Ewangelizacji. Zaangażowane są w nie zazwyczaj osoby działające we wspólnotach ewangelizacyjnych. Nie inaczej będzie z kursem Alpha w rybnickich dzielnicach Wielopole i Boguszowice, a także w Radoszowach i Knurowie który – z błogosławieństwem tamtejszych księży proboszczów – będzie prowadzony zasadniczo przez wspólnotę Jezusa Miłosiernego z Rybnika.

A zatem wezwanie do Ciebie (tak, właśnie teraz czytasz ten tekst): Przyjdź na Alphę. Nic nie tracisz, zyskać możesz wszystko.

Franciszek Kucharczak

Share This